top of page

Finding Inspiration in Every Turn

unnamed.png

ЛЕГЕНДА ПРО БІБЛІОТЕКАРЯ

  Було у батька три сини. Перед смертю він по­дарував кожному по книзі і звелів розпорядити­ся подарунком хто як захоче і посадити на могилі батька по жолудю. Поховали батька. Як він сказав, так і зро­били. Старший син продав свою книгу і купив щось потрібне для господарства. Середній, по­ставив на видне місце, як пам'ять про батька. А молодший, взяв свою книгу і пішов до людей. Куди б він не заходив в кожній хаті давав почита­ти батькову книжку або читав і розповідав сам. І люди були дуже вдячні юнакові, годували його, давали притулок на ніч. А коли бували в його селі, то обов'язково відвідували могилу батька і дякували за хорошого сина, який за допомогою розумної книги, подарував їм багато гарних думок, зробив добрішими їхні серця і відкив двері у світ пошани друкованого слова і письменних мудреців.

 Пройшов час. Жолудь старшого сина згнив і пропав, середнього сина – дав кволий росток, який пожовтів і засох. А із жолудя молодшого сина почав рости молодий дубок, який перегнав берізки і сосни і пішов угору, розкинув назустріч небу і хмарам свої могутні гілки.

Багато весен і зим сплило по річці часу. Люди забули імена синів того чоловіка. Але мудре насіння знань із батьківської книги дало міцні ростки. Ті знання передавалися із покоління в покоління, збагачувалися новими. Давно змінилось одне покоління іншим, і тільки вічно­зеленим залишається той дуб, підпирає гілками небо, грізно сперечається з блискавками.

Ось така легенда про юнака-бібліотекаря, який приніс людям знання. Його справа стала безсмертною.

Depositphotos_178305.jpg
Без названия.jpg

21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. 
Цей день є символом надії та співчуття для мільйонів людей, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови суспільства без війн і страждань.

IMG_20240919_120422.jpg

255 років з дня народження Івана Котляревського – 

 поета, драматурга, перекладача.

9 вересня виповнилося 255 років від дня народження Івана Котляревського.

Іван Петрович Котляревський (1769р.-1838р.) – український письменник, поет, драматург, зачинатель нової української літератури, громадський діяч. Іван Котляревський подарував українській літературі не багато творів, але кожен з них є неперевершеним внеском в спадщину України XVIII ст. «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» – усі ці перлини української культури відомі не лише на Батьківщині, але й далеко за її межами. І саме вони являються головними прикрасами біографії Івана Петровича.

До 255-річчя з дня народження Івана Котляревського в шкільній бібліотеці  Прилуцького ліцею №29 представлена  книжкова виставка.

Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з життєвим та творчим шляхом великого письменника.

18 вересня Міжнародним днем читання електронних книг (International Read an eBook Day) – це всесвітнє свято електронних книг та електронного читання. Це день, щоб оцінити зручність, доступність та інновації, які електронні книги приносять у наше життя.

"Знайомство зі шкільною бібліотекою"для учнів першого класу.
 

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці,

А двері широкі, відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей

У тиші говорять із нами.

В книжках - відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Ведуть нас в незнане книжки,

Розрадять, коли нам нелегко.

Для нас зберігає їх довгі роки

Шкільна бібліотека.

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці,

А двері широкі, відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей

У тиші говорять із нами.

В книжках - відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Ведуть нас в незнане книжки,

Розрадять, коли нам нелегко.

Для нас зберігає їх довгі роки

Шкільна бібліотека.

Фоточелендж
"Читаюча родина"

У нашому ліцеї проходить Місячник шкільних бібліотек.

Ученями початкових ткласів було проведено

Фоточелендж "Читаюча родина"

462638030_1330030038406370_4844450860459570733_n.jpg

Місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31 жовтня 2024 року у бібліотеці КЗЗСО «Прилуцького ліцею №29» проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом  «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».
Шкільним бібліотекарем було проведено ряд заходів:

З метою ознайомити дітей з функціями шкільної бібліотеки, розширити знання у читачів про бібліотеку, популяризувати читання, сформувати потребу у читанні книг, пропагувати книгу як джерело
знань, з правилами користування абонементом та читальним залом; розвивати пізнавальні та читацькі інтереси дітей була організована екскурсія до шкільної бібліотеки «Знайомство зі шкільною бібліотекою» для учнів 1 класу. Після якої учнів були записані до бібліотеки.

Читання є невід’ємною частиною людського життя. Воно не лише розширює наш кругозір, але й має глибокий вплив на розум, емоції та соціальні взаємодії. Читання книг допомагає отримувати нові знання та розвивати інтелектуальні здібності. Через книги ми дізнаємось про різні культури, історичні події, наукові відкриття та багато іншого. Це розширює наш кругозір і сприяє розвитку критичного мислення.

В рамках Всеукраїнського місячника, учнями початкових класів було проведено Фоточелендж «Читаюча шкільна родина»

Проведена благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу» з метою наповнити бібліотеку новими, цікавими україномовними сучасними книгами.

Для учнів 5 класу була проведена виставка «Волинь моя прекрасна»,та була проведена бесіда «Сім чудес Волині».

В рамках Всеукраїнського місячника для учнів 5 класу були проведені бесіди: «Цікаві факти про українську мову», «Країна мовних цікавинок».

Учні початкових класів брали участь у Читацькому марафоні  «Вчителі й діти читають разом»

До тижня української писемності та мови, учні 7-9 класів брали участь у Квесті «Знавці української мови»

Учні  9-11 класів брали участь у написанні Всеукраїнського диктанту.

Учні 2 класу розповідали прислів`я про мову та ділились думками «Яка наша мова».

3.jpg

Василь Симоненко

8 січня 1935 року народився Василь Симоненко, видатний український поет-"шістдесятник", палкий патріот та борець за правду. Він передчасно пішов з життя - йому було лиш 28 років, але залишив по собі чималий творчий спадок. Деякі з його поезій стали пророчими.

473145690_588566897365115_6861224128982701281_n.jpg
ba6459b0-cdb8-11ef-9fd6-0be88a764111.jpg.webp
1.jpg

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність України - основа державності!

Соборність – це органічна ознака будь-якої нації, – неодмінна умова її розвитку й процвітання.
Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу.

Міжнародний день пам`яті голокосту

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів невинних жертв Голокосту – одного з найстрашніших злочинів проти людства. Цей день нагадує нам про жахливі наслідки ненависті, дискримінації та тоталітаризму, які забрали життя шести мільйонів євреїв та мільйонів представників інших національностей і груп.

Голокост – це трагедія, яка не має забуття. Вона зобов’язує нас пам’ятати уроки історії, щоби подібні злочини ніколи більше не повторилися. Ми повинні бути пильними та єдиними у боротьбі з антисемітизмом, расизмом, нетерпимістю та будь-якими проявами ненависті.

Пам’ятаємо трагедію, яка змінила світ, і працюємо разом над тим, аби жахіття минулого більше ніколи не повторилися.

photo_2025-01-29_09-25-45.jpg
1.png

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.

476778822_1141687230839187_4997247210756530078_n.jpg

Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови – важливе свято, яке нагадує про необхідність збереження мовного різноманіття та підтримки рідної мови кожного народу.

001.jpg

Леся Українка

154 років тому у Новограді-Волинському – 25 лютого (13-го за старим стилем) 1871 року – у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «​Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури. Батько Лесі (Лариси Косач) був правником, дійсним статським радником, маршалком Ковельського повіту. Мати (у дівоцтві Драгоманова) – відома письменниця і громадська діячка, яка взяла собі псевдонім – «​Олена Пчілка». Її брат, дядько Лесі Українки, Михайло Драгоманов – видатний український історик, філософ, дослідник мови, фольклорист, прихильник ідеї «європеїзму» України.

482723994_2055132651625520_1629233696990577994_n.jpg

OPENING HOURS

MONDAY - FRIDAY 11:00 - 18:30 SATURDAY 11:00 - 17:00

SUNDAY 12:30 - 16:30 

 

 "Борітеся-поборете!":сьогодні відзначають 211 років з дня народження батька нації та символу нескореного духу Тараса Шевченка.

Його слово-отрута для ворогів,а для нас-невичерпне джерело сили,стійкості та незламної віри.

Пам`ятаймо заповіт Кобзаря та бережімо нашу мову й культуру,бо саме в них-наша сила!

         

«Заповіт»

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отоді я

І лани і гори —

Все покину і полину

До самого бога

Молитися... А до того —

Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте.

Кайдани порвіте

І вражою злою кров'ю

Волю окропіте.

І мене в сім'ї великій,

В сім'ї вольній, новій

Не забудьте пом'янути

Незлим тихим словом.

21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Цей день є символом надії та співчуття для мільйонів людей, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови суспільства без війн і страждань.

IMG_20240919_120352.jpg
bottom of page